آتل بلو در جعبه کمک های اولیه مدارس الزامی شد

هنگامی که قربانی آسیبی را تجربه می کند، از  آتل بلو به عنوان بخشی از کمک های اولیه فوری برای کمک به تثبیت ناحیه آسیب دیده استفاده می شود.

آتل جسمی است که برای تثبیت ناحیه ای که قربانی ممکن است دچار شکستگی، دررفتگی مفصل یا رگ به رگ شدن شده باشد استفاده می شود.

در صورت بروز چنین آسیبی، اولین هدف باید کمک به قربانی در بی حرکت کردن هرچه بیشتر ناحیه آسیب دیده باشد.

از آن جایی که نمی‌توانیم ببینیم که چه اتفاقی برای قربانی در زیر سطح پوست می‌افتد، بهتر است تا زمانی که وضعیت توسط یک متخصص پزشکی بیشتر ارزیابی نشود، اصلا حرکت نکنیم.

این زمانی است که یک آتل به کار می آید زیرا دقیقا برای همین هدف طراحی شده است. برخی از اسپلینت‌ها، برای ایجاد راحتی و پشتیبانی به عنوان بخشی از رویکرد مدیریت درد برای قربانی طراحی شده‌اند.

آتل

تشخیص اینکه چه زمانی ممکن است قربانی نیاز به جدایی داشته باشد، آسان است. اولین و بارزترین نشانه دردی خواهد بود که قربانی ابراز می کند.

این اولین نشانه شما از وجود نوعی آسیب ارتوپدی خواهد بود. آنها همچنین ممکن است اندام آسیب‌دیده را نگه داشته باشند و در بیشتر موارد، قربانی می‌تواند مشخص کند که درد از کجا می‌آید یا کدام ناحیه بیشترین درد را دارد.

آتل نرم چیست؟ یک آتل نرم معمولاً در انتهای اندام مانند مچ دست یا مچ پا اعمال می شود. یک اسپلینت نرم برای حمایت قبل و بعد از عمل یا بعد از برداشتن گچ جراحی عالی است و آن را برای اورژانس، کلینیک‌های PT، مراقبت‌های خانگی و موارد دیگر ایده‌آل می‌کند.

با همان اصل انقلابی طراحی شده است که از منحنی ها استحکام می بخشد. با انعطاف‌پذیری بی‌نظیر، به هر قوس ساده خم می‌شود، به طور تصاعدی قوی‌تر و حمایت‌کننده‌تر می‌شود، رگ به رگ شدن، کشیدگی و شکستگی‌های با حداقل جابجایی را بی‌حرکت می‌کند.

اصل انقلابی برای قالب‌گیری لایه‌های فوم و آلومینیوم آن به شکل قوس‌های ساختاری، به اندازه کافی برای مراقبت‌های قبل یا بعد از ریخته‌گری قوی‌تر است.

در حالی که نسبت به آتل‌های سنتی که به مواد سنگین و سفت و سخت متکی هستند، سبک‌تر و قابل حمل‌تر باقی می‌ماند. آن را به حالت اولیه خم کنید و آماده قالب گیری است.