خرما جعبه ای ضریب هوشی شما را حتی در بزرگسالی افزایش می دهد

بسیاری از مردم  خرما جعبه ای  را شیرین و جویدنی توصیف می کنند. اکثر مردم خرمای خشک می خورند که از نظر بافت و طعم شبیه کشمش است.

با این حال، خرمای تازه نیز به طور گسترده در دسترس است. خرما حاوی بسیاری از مواد مغذی ضروری است و خوردن خرما برای سلامتی فواید زیادی دارد.

خرما میوه ای است که از درخت خرما به دست می آید. این درختان در بسیاری از مناطق گرمسیری مختلف در سراسر جهان رشد می کنند و خرما امروزه به سوپرمارکت ها وارد می شود.

در اینجا مزیت خرما برای سلامتی و همچنین نحوه گنجاندن آنها در رژیم غذایی خود آورده شده است. فواید خرما برای سلامتی، خرما حاوی مواد مغذی ضروری است.

خرما

یکی از فواید خوردن خرما برای سلامتی، مواد مغذی مصرفی شماست. 3 انواع ویتامین ها و مواد معدنی در خرما یافت می شود، از جمله؛

آهن، آهن یک ماده معدنی ضروری است که در عملکرد هموگلوبین که برای انتقال خون در سراسر بدن لازم است، نقش دارد.

پتاسیم. پتاسیم از بسیاری جهات به بدن کمک می کند، از جمله تنظیم تعادل مایعات و کمک به عملکرد سیستم عصبی.

ویتامین B6. این ویتامین برای رشد مغز و سیستم ایمنی سالم مهم است. منیزیم، منیزیم برای سلامت استخوان مورد نیاز است.

فلز مس. مس سیستم ایمنی و سلول های عصبی را سالم نگه می دارد. کلسیم. کلسیم به انقباض ماهیچه ها و همچنین تنظیم ریتم قلب و عملکرد عصبی کمک می کند.

خرما سرشار از فیبر است، یک چهارم فنجان خرما حاوی 12 درصد فیبر توصیه شده روزانه است. فیبر به شما کمک می کند تا مدت بیشتری احساس سیری کنید و همچنین به هضم غذا کمک می کند.

هضم سالم می تواند جنبه های دیگر سلامت شما را نیز بهبود بخشد، مانند جذب بهتر مواد مغذی، بهبود سلامت کلیه ها و بهبود سلامت کبد. یک مطالعه نشان داد کسانی که روزانه خرما را طی چند هفته مصرف می کردند، حرکات روده را بهبود می بخشیدند.

خرما می تواند از مغز محافظت کند، یکی دیگر از فواید خرما برای سلامتی، ترکیباتی است که از سلامت مغز شما محافظت می کند. مصرف منظم خرما با بهبود عملکرد شناختی به ویژه در افراد مسن مرتبط است.

یک مطالعه نشان داد که خرما می تواند با التهاب و استرس اکسیداتیو که در مغز ایجاد می شود مبارزه کند. این می تواند برای محافظت در برابر بیماری آلزایمر و سایر اختلالات مغزی مهم باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.