فروش عمده خیار گلخانه ای یزد

یکی از صیفی جات پرمصرف و محبوب خیار می باشد، خیار به دو صورت باغی و گلخانه ای تولید و روانه ی بازارهای فروش می شود، اما خیار گلخانه ای یزد به دلیل رشد و پرورش یافته شده در گلخانه همواره طعم بهتر و تردتر و اندازه ریزتری دارد که باعث افزایش فروش آن نسبت به خیار باغی شده است، در نظر داشته باشید عمده مصرف خیار گلخانه ای علاوه بر مصرف خوراکی به صورت فرآورده شده می باشد که یکی از مهم ترین این فرآوریها خیار شور می باشد، با توجه به این نکته این مجموعه درصد تامین‌ نیاز بازار داخلی با فروش با کیفیت ترین نوع خیار گلخانه ای می باشد.

فروش عمده خیار گلخانه ای یزد

فروش عمده خیار گلخانه ای

فروش عمده خیار گلخانه ای از جمله ی میوه ها و یا حتی صیفیجات کاربردی خیار گلخانه ای می باشد، به همین جهت به دلیل مصرف بالای آن، تولید کنندگان سعی در تولید و عرضه بهترین کیفیت خیار با متناسب ترین قیمت هستند که یکی از آنها، خیار گلخانه ای بسته بندی ارزان می باشد و با نداشتن مواد شیمیایی مضر و کاملا طبیعی، توسط مراکز تامین، با قیمت عمده به بازار فروش می رسد.

به طور کلی خیار یک نوع گیاه بوته ای از خانواده ی کدو می باشد که دارای محصول و میوه های بیضی شکل طویل و به رنگ سبز با طعم و رایحه ویژه است‌‌ که هر چه براقیت و قطر خیار کمتر باشد به نوعی نشان از تازگی و کیفیت بالای خیار گلخانه ای است، از جمله نکاتی که کشت دهندگان خیار در گلخانه به آن توجه دارد چیدن به موقع خیار گلخانه ای است زیرا رشد بیش از حد محصول باعث فروش کمتر آن و به نوعی از شکل و شمایل بازاری بودن خیار به دور می شود که این موضوع می تواند خسارت مالی برای صاحبان گلخانه خیار به بار آورد

مراحل بسته بندی خیار گلخانه ای مراحل: بسته بندی خیار گلخانه ای به دو صورت دستی و صنعتی یا همان سورتینگی انجام می گیرد :

بسته بندی دستی: در این روش بعد از چیده شدن محصول، خیارها به صورت دستی توسط کارگران گلخانه، در جعبه های کارتونی در بین ورقهای کاغذی میوه، قرار داده می شوند، تا به مراکز پخش فرستاده شوند.

بسته بندی صنعتی یا سورتینگی: این روش اغلب در گلخانه هایی با وسعت زیاد انجام می گیرد، که بعد از برداشت محصول، با استفاده از دستگاه های سورتینگ، خیارهای باکیفیت دستچین شده و بدون دخالت دست در جعبه های با پولیش های کاغذی و با حجم زیاد، قرار داده می شوند. نوعی دیگری از بسته بندی میوه از جمله خیار وجود دارد که اغلب برای فروش فروشگاه های زنجیره ای آماده می شود، به این شکل که میوه در حجم معین، به عنوان مثال یک کیلو، در ظروف پلاستیکی قرار داده می شود و روی آن نایلکس مخصوص کشیده می شود. از جمله میوه هایی با خواص زیاد می باشد که باعث تامین کننده انواع ویتامین ها و املاح معدنی ضروری برای بدن می شود که در ادامه به برخی از نکات مهم در خرید خیار و خواص آن، بیشتر می پردازیم:

  • این محصول کشاورزی بسته به عوامل زیادی چون محیطی که در آن کشت می شود و آب و هوای متفاوت کشت شده در آن شکل ظاهری متفاوت داشته باشد که از انواع آن می توان به خیار گلخانه ای، خیار چنبر، خیار خال دار، خیار لیمویی و غیره اشاره کرد که می توان بسته به نیاز خود از آنها خرید کرد اما نکته بسیار مهم در هنگام خرید خیار بسته بندی این است که از خرید خیارهای به لکه های زرد، و پلاسیده و چروک خودداری کنید که نشان از مدت زمان نگه داری طولانی مدت آنها است.
  • از جمله مواردی که باید در هنگام خیار به آن توجه کرد، متناسب سازی خرید خود با نیازمان است، به عنوان مثال اگر خیار را برای مصرف خوراکی یا همان سبد میوه پذیرایی می خواهید بهتر است به جای خیار باغی از خیار گلخانه ای استفاده کنید.

ازجمله خواص بی شمار خیار: خیار دارای انواع مختلف ویتامینها می باشد که یکی از آنها ویتامین E می باشد که یکی از فاکتورهای اساسی برای داشتن بدن سالم می باشد، به طوری که طبق تحقیقات کسانی که کمبود ویتامین E در بدن آنها مشاهده می شود، در بسیاری از ارگانهای بدنشان اختلال دیده می شود. ویتامین A از جمله ویتامین های می باشد که برای بهبود عملکرد چشم و حافظه بسیار ضروری می باشد.

این ویتامین در انواع میوه ها یافت می شود، که یکی از آنها خیار می باشد که با توجه به این مسئله باید در رژیم غذایی از آن استفاده نمود. ویتامین C موجود در خیار یکی از آنتی اکسیدانهایی می باشد که باعث افزایش ایمنی بدن، سلامت پوست و ترمیم زود هنگام زخمها می گردد، علاوه بر آن خیار به خودی خود یک آبرسان و نرم کننده پوست می باشد که در بسیاری از محصولات آرایشی بهداشتی از عصاره آن استفاده می شود.

خیار گلخانه ای یزد

 خیار گلخانه ای یزد از جمله میوه ها و صیفی جات شناخته شده که علاوه بر مصرف خوراکی در انواع ترشیجات چون خیار شور استفاده می شود، خیار گلخانه ای یزد می باشد، این صیفی به طور کلی کشت و پرورش یافته در جهان است، در کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز، انواع نژاد خیار وجود دارد که تنوع خیار گلخانه ای در بخشی از اروپا حتی بیشتر از مناطق آسیایی است، خیارها انواع نژاد را دارند که خیار باغی بزرگ خیار خالدار، خیار بوته ای و خیار ریز مینیاتوری یکی از آنها است که تنوع بالای این محصول باعث پراکندگی کشت و پرورش آن به صورت باغی و گلخانه ای در سراسر جهان شده است

کشور ایران یکی از چند کشور برتر به عنوان تولیدکننده خیار گلخانه ای باکیفیت در حجم زیاد است، از این رو توزیع کنندگان خیار، همواره در تلاش برای خریداری باکیفیت ترین خیار از مراکز گلخانه ای با مناسب ترین قیمت و توزیع آن به سفارش دهندگان مستقیم می باشند. بازار فروش خیار ارزان گلخانه ای نیز هم به دلیل تقاضا بالا و هم محبوبیت این محصول رو به رونق است، به طوری که این مرکز از تولید و عرضه کنندگان مرغوب ترین خیار درجه یک مجلسی در سراسر کشور است و به صورت اینترنتی با در نظر گرفتن وقت خریدار محترم سعی دارد در سریع ترین زمان ممکن، محصولات خود را چه عمده و یا خرده به دست خریدار برساند.