مطالعات انجام شده بر روی سویا

یکی از معدود مطالعات انسانی توسط برایان استروم از دانشگاه پنسیلوانیا در فیلادلفیا، در ارتباط با دانشگاه آیووا، رهبری شد و در شماره 15 اوت 2001 JAMA منتشر شد.

در این مطالعه، بزرگسالانی که در دوران شیرخوارگی در یک مطالعه تغذیه کنترل‌شده قرار داشتند، یک مصاحبه تلفنی در مورد سلامت، رشد و سابقه باروری خود انجام دادند.

تنها تفاوت های قابل توجه گزارش شده این بود که زنانی که شیر خشک سویا و سویا آجیلی ترد را در دوران نوزادی دریافت کرده بودند، خونریزی قاعدگی کمی طولانی تر و ناراحتی بیشتری نسبت به زنانی که شیرخشک مبتنی بر شیر گاو دریافت کرده بودند، داشتند.

در ادامه نامه به سردبیر JAMA اشاره شد که هم مطالعه استروم و هم یک مطالعه اپیدمیولوژیک گذشته نگر که در شماره آوریل 1990 مجله کالج آمریکایی تغذیه منتشر شد، نشان داد که مصرف شیر خشک سویا می تواند بر عملکرد سیستم ایمنی در کودکان تأثیر منفی بگذارد.

همانطور که در گزارش اخیر پانل متخصص CERHR در مورد سمیت تولیدمثلی و رشدی فرمول سویا و سویا خشک شده توضیح داده شده است، به وضوح به داده های انسانی بیشتری نیاز است.

یافته‌های مربوط به شیر خشک سویا این بود که اطلاعات کافی برای برقراری تماس وجود ندارد. نیوبولد می‌گوید من اصلاً از این تعجب نمی‌کنم.

“امیدوارم گام بعدی که از این امر حاصل می شود این باشد که مطمئنا تحقیقات بیشتری با فرمول سویا و مطالعات اپیدمیولوژیک بیشتری انجام شود. قطعاً این چیزی است که ما از دست می‌دهیم.»

به نوبه خود، جفرسون و نیوبولد هر دو نسبت به استفاده از نتایج آنها برای تعیین ایمنی فرمول سویا احتیاط می کنند، اگرچه آنها معتقدند یافته های آنها در مورد اثرات نامطلوب در جوندگان شواهد محکمی را ارائه می دهد که نگرانی موجه است.

با این حال، یافته‌های آنها دلیل قطعی مضر بودن شیر خشک سویا و سویا سبحان نیست. جفرسون می‌گوید: «مطالعات در آزمایشگاه ما برای تعیین این است که آیا این ترکیبات می‌توانند در هر سطح دوزی تأثیر بگذارند یا خیر.

“مطالعاتی که ما در آزمایشگاه خود انجام می دهیم برای مطالعه مکانیسم طراحی شده اند و به طور خاص برای ارزیابی ریسک در نظر گرفته نشده اند.”

با توجه به شواهد محدودی برای اثرات سلامتی ایزوفلاون های سویا در نوزادان، سازمان های اطفال و بهداشتی در چندین کشور توصیه می کنند که در تغذیه سویا به نوزادان و کودکان خردسال احتیاط شود.

اگر نوزادی شیر مادر (اعم از مادرش یا اهداکننده) را دریافت نمی کند، شیر خشک شیر گاو اولین توصیه است.

اگر به نظر می رسد مشکلی در این گزینه وجود دارد، والدین نباید به طور خودکار به شیر خشک سویا و کنجاله پلیت سویا روی آورند، با فرض حساسیت به لبنیات یا عدم تحمل لاکتوز.

دانه سویا یک آلرژن اصلی است و درصد قابل توجهی از کودکانی که به لبنیات حساس هستند به سویا نیز حساس هستند.

  • منابع:
  1. The Science of Soy: What Do We Really Know?
  • تبلیغات:
  1. چرا دانشمندان در حال کار بدون لباس کار، هیچ کاری انجام نمی دهند؟
  2. آیا می دانستید چرمی از جنس چوب نیز وجود دارد!
  3. بریدن 10 سال حبس برای دزدان کولر در شهر اهواز
  4. مواد اولیه برای ساخت شلوار ورزشی چه می باشد!