میوه خشک حبه ای ایرانی می تواند میزان چربی دور قلب را کاهش دهد

اول از همه، این یک عادت سالم است، زیرا حاوی چربی های تک غیر اشباع و چند غیراشباع است که برای بدن، به ویژه برای کلسترول مفید است.

حتی وجود ویتامین هایی مانند A، E، C، K، به همراه داشتن فیبر و مواد معدنی مانند روی، منیزیم، آهن، پتاسیم به گردو، بادام، پسته و مانند آن کمک می کند تا متحدان عالی برای سلامتی باشند.

میوه خشک حبه ای ایرانی دارای ویتامینهای بسیار سودمند برای بدن می باشد.

به ویژه دانه های روغنی و مغزها مانند گردو از جمله مواد غذایی محافظ در رژیم غذایی Smartfood در برابر چاقی و بیماری های مزمن هستند.

اما چه مقدار میوه خشک در روز مصرف کنیم؟ این متخصص تغذیه برای ما توضیح می دهد که باید همیشه بخشی از یک رژیم غذایی صحیح باشد، در حالی که در کمیت اغراق نکرد.

محتوای چربی و کالری در واقع بالا است، بنابراین دوز روزانه حدود 30-40 گرم توصیه می شود.

میوه خشک

زمان مصرف میوه خشک

بهتر است از خوردن بادام زمینی یا پسته در عصرها جلوی تلویزیون یا سینما یا در حین غذا خوردن پرهیز کنید، زیرا کالری نوشیدنی ها به اندازه کالری نوشیدنی ها باعث چاق شدن شما می شود.

مانند میوه‌های تازه، بهترین لحظات برای مصرف میوه‌های خشک صبح است: «در وعده صبحانه، علاوه بر ماست حاوی میوه‌های تازه و غلات کامل، یا به‌عنوان میان‌وعده در اواسط صبح، زیرا محتوای پروتئین آن بسیار سیرکننده است.

با خوردن آن در صبح می توانید کالری را در طول روز بسوزانید و انرژی خود را پر کنید.

مراقب باشید، با این حال، خوردن میوه های خشک می تواند موارد منع مصرفی داشته باشد که فقط مربوط به “خمیر مایه” مخوف دور کمر نیست.

همانطور که متخصص تغذیه توضیح می دهد، گردو، بادام، مغز کاج، پسته برای شما مفید است، اما در مصرف آن زیاده روی نکنید!

به طور خاص، باید به اثر ملین خفیف توجه شود که برای کسانی که از بیماری های التهابی مزمن روده رنج می برند خوب نیست زیرا می تواند باعث اسهال، آئروفاژی یا تحریک شود.

علائمی که می تواند در مورد آلرژی یا عدم تحمل میوه خشک نیز رخ دهد.

در نهایت، مصرف آن برای مبتلایان به گاستریت توصیه نمی شود، زیرا ممکن است هضم آن دشوار باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.