کاشی برجسته سنتی کاخ ترامپ از بودجه آموزش و پرورش بیشتر است

روش نصب و تنظیم کاشی برجسته سنتی  با گذشت زمان تغییر زیادی نکرده است. کاشی ها را در آب خیس می کردند و در بستر ملات روی یک بستر جامد از آجر یا بتن می گذاشتند.

پس از سفت شدن، شکاف‌های بین کاشی‌ها یک ملات سیمانی خالص دریافت می‌کنند که گاهی اوقات با رنگ مشکی لامپ مخلوط می‌شود. در جاهایی که کف‌های چوبی وجود داشت، جایی که کاشی مورد نظر بود، تخته‌ها برداشته می‌شدند و در بالای تیرچه‌های نگهدارنده قرار می‌گرفتند.

یک کاغذ قیر برای جدا کردن چوب از یک لایه زیرین بتن ریخته شده گذاشته شد. در اوایل قرن بیستم، فناوری جدیدتری به عنوان بستر، مانند تخته سه لا، معرفی شد، اما با گذشت زمان، این بسترها با رطوبت خراب شدند و دیگر توسط شورای کاشی آمریکای شمالی توصیه نمی شوند.

کاشی

یک تغییر کوچک برای تاسیسات مدرن، معرفی غشای ضد شکستگی و اتصالات انبساط است که نمونه ای از تاسیسات تاریخی نیست.

نگهداری، تمیز کردن همیشه باید با ملایم ترین وسیله ممکن شروع شود. جارو کردن، سپس تمیز کردن گرم مرطوب می تواند کافی باشد. از پاک کننده های ساینده یا اسیدی نباید استفاده کرد.

در مواردی که هر نوع پاک کننده شیمیایی در نظر گرفته می شود، باید روی یک ناحیه کوچک نامشخص آزمایش شود تا اطمینان حاصل شود که رنگ کاشی را تغییر نمی دهد، یا ساییده نمی شود، یا حکاکی یا شکوفه را پشت سر نمی گذارد.

همیشه قبل از استفاده از هر پاک کننده، ابتدا کاشی کف را کاملا خیس کنید، زیرا این کار منافذ را با آب تمیز پر می کند و مواد شیمیایی مضر نمی توانند تا آنجا نفوذ کنند.

لکه ها باید همیشه قبل از تمیز کردن شناسایی شوند تا از ایجاد لکه جلوگیری شود. برای لکه‌های سرسخت مانند روغن، خراش‌ های پاشنه یا آسفالت، می‌توان از یک پاک‌کننده آمونیاک ملایم روی کاشی‌ های خیس شده استفاده کرد و پس از آن کاملاً آبکشی کرد.

کاشی‌ های موزاییک در ابتدا به صورت مکعب‌ های کوچکی از سنگ‌های رنگی به نام تسره شروع شدند که به صورت جداگانه با دست چیده شدند تا نقش‌ های هندسی یا یک تصویر کامل را به تصویر بکشند.