کفش سالامون تاناکورا دارای قدمتی 1000 ساله می باشد

کفش‌های ارتوپدی، کفش‌هایی هستند که به‌طور خاص طراحی شده‌اند تا ناراحتی‌های مرتبط با بسیاری از اختلالات پا و مچ پا، مانند تاول، بونیون، پینه و میخچه، انگشتان چکشی، فاسیای کف پا یا خار پاشنه را از بین ببرند.

انواع خاصی از کفش های درمانی برای کودکان با مشکلات حرکتی تجویز می شود.

آنها همچنین ممکن است توسط افراد مبتلا به دیابت یا افرادی با طول پا نابرابر استفاده شوند.

کفش سالامون تاناکورا معمولا از لایه رویی بسیار با کیفیت تولید می گردد و مورد استفاده همه می باشد.

این کفش‌ها معمولاً پاشنه‌ای کم دارند، معمولاً پهن و دارای یک جعبه پنجه پهن هستند و دارای پاشنه محکمی برای پشتیبانی بیشتر هستند.

برخی نیز ممکن است دارای یک کفی قابل جابجایی یا ارتز برای ارائه پشتیبانی از قوس اضافی باشند.

کفش

اندازه یک پا برای کفش از پاشنه تا بلندترین انگشت پا است.

اندازه کفش یک نشانه الفبایی عددی از اندازه مناسب یک کفش برای یک فرد است.

اغلب فقط شامل یک عدد است که طول را نشان می دهد زیرا بسیاری از کفاش ها فقط به دلایل اقتصادی یک عرض استاندارد ارائه می دهند.

در سرتاسر جهان، چندین سیستم سایز کفش مختلف استفاده می‌شود که در واحدهای اندازه‌گیری و موقعیت اندازه‌های 0 و 1 متفاوت هستند.

تنها چند سیستم عرض پاها را نیز در نظر می‌گیرند.

برخی از مناطق از سیستم‌های سایز کفش متفاوت برای انواع مختلف کفش (مانند کفش‌های مردانه، زنانه، کودکان، ورزشی یا ایمنی) استفاده می‌کنند.

کفش سایز کودک

واحدهای اندازه کفش در سراسر جهان بسیار متفاوت است. اندازه های اروپایی با واحد پاریس پوینت اندازه گیری می شوند که هر کدام دو سوم سانتی متر است.

واحدهای بریتانیا و آمریکا به اندازه‌های کامل با فاصله یک ذرت جو (1⁄3 اینچ)، با اندازه‌های بزرگسالان بریتانیا از اندازه 1 = 8+2⁄3 اینچ (22.0 سانتی‌متر) به دست می‌آیند.

در ایالات متحده، این اندازه 2 است. اندازه کفش های مردانه و زنانه اغلب دارای مقیاس های متفاوتی هستند.

یک استاندارد متریک برای اندازه کفش، سیستم Mondopoint، در دهه 1970 توسط استاندارد بین المللی “ویژگی های اساسی یک سیستم اندازه گیری کفش که به عنوان Mondopoint شناخته می شود.

نسخه فعلی استاندارد ISO 9407:2019 است، “اندازه های کفش – سیستم اندازه گیری و علامت گذاری Mondopoint” سیستم Mondopoint شامل اندازه گیری طول و عرض پا است.